Mieszkanie Wojtyłów czeka na gości

Mieszkanie Wojtyłów w Krakowie, stanowiące oddział Muzeum Archidiecezjalnego jest już dostępne dla zwiedzających.

To niezwykłe miejsce było świadkiem pobytu Karola Wojtyły w latach 1938 – 1944, gdzie mieszkał wraz ze swoim ojcem Karolem. Wtedy decydowały się losy młodego Karola związane z wyborem drogi życiowej, rozwijaniem literackich zdolności i pogłębiania duchowości. Był to również czas zmagań z okrucieństwami II wojny światowej i troski o codzienny byt.

W dawnym mieszkaniu Wojtyłów, w 94. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, 18 maja 2014 roku, została zaaranżowana ekspozycja, która jest niemym świadkiem skromnego życia osób, będących dzisiaj autorytetami dla milionów ludzi. Gościnna wizyta w mieszkaniu Wojtyłów skłania do zatrzymania się w pędzie codziennego życia i zwrócenia uwagi na to, co najważniejsze.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia oddziały Muzeum Archidiecezjalnego na ulicy Tynieckiej 10 w Krakowie. Mieszkanie Wojtyłów otwarte jest od wtorku do soboty w godzinach 9.00 – 13.00. Więcej informacji można znaleźć w zakładce „Tyniecka 10”.

Historia / Galeria / Zwiedzanie