Tempus argenti. 25 lat Muzeum Archidiecezjalnego w domu Karola Wojtyły

Poszczególne sale wystawy ukazują bogactwo treści ikonograficznych zawartych w dziełach sztuki chrześcijańskiej, przybliżają tematy obecne w nowożytnym i współczesnym malarstwie, rzeźbie czy rzemiośle artystycznym, stanowiące wielowiekową tradycję Kościoła, a także umożliwiają bliskie spotkanie z obiektam, które mają swoje miejsce w liturgii i ich symboliką. Oprócz tematów wciąż obecnych i popularnych, jak wizerunki maryjne, czy przedstawienia świętych i scen biblijnych, wystawa przybliża jednak również i te mniej znane, być może nawet w pewnym sensie zapomniane w obecnych czasach, a przecież niemniej ważne i równie piękne. Wśród nich znajdziemy chociażby przemijanie oraz śmierć, która wcale nie oznacza kresu naszego życia. Przypominają nam o tym nieustannie święci obecni w relikwiarzach, udostępnionych w specjalnie zaaranżowanym na ekspozycji oratorium.